Zajednica sportova Grada Gospića

ODLIČNA 5. ZIMSKA RUKOMETNA LIGA DOŠLA JE DO SVOGA KRAJA

ODLIČNA 5. ZIMSKA RUKOMETNA LIGA DOŠLA JE DO SVOGA KRAJA

ODLIČNA 5. ZIMSKA RUKOMETNA LIGA DOŠLA JE DO SVOGA KRAJA

Zimska rukometna liga je uspješno do kraja dovela i svoje 5. izdanje. Ukupno se natjecalo 18 ekipa (10 seniorskih i 8 u mlađim uzrastima). Veliki plus za cjelokupni turnir i njegovu budućnost bio je ponovni dolazak ekipe prvoligaša iz Rijeke, te gošći (također iz Rijeke) kojima je ovo bio premijerni nastup na ligi.

Već u grupnoj fazi seniorskog dijela natjecanja mogli smo gledati nekoliko veoma zanimljivih utakmica od kojih se izdvajaju utakmice u kojima su u iznimno napetim završnicama OLUPINE u posljednjoj sekundi utakmice svladale OMG TEAM (17:16), a kasnije protiv ekipe MRK TRSAT u tijesnoj utakmici ipak bili poraženi 16:18.

Odlične utakmice odigrao je pomladak Rukometnog kluba „Gospić“ (dječaci 2006./2007. godište) koji su u seniorskoj konkurenciji pod imenom RK GOSPIĆ ostvarili neodlučan ishod s ekipom DOBAR DAN,  kasnije ostvarili i pobjedu protiv ekipe djevojaka pod nazivom SVETE KRAVE (21:16), da bi u odlučujućoj utakmici za prolaz u veoma tijesnoj završnici ipak bili poraženi od CAFFE BAR AMADEUSA (20:23).

Završni dan je donio nova uzbuđenja. U odličnoj, napetoj i kvalitetnoj utakmici polufinala VESELI KANISTERI su pobijedili OLUPINE rezultatom 27:26 , dok je MRK TRSAT imao puno lakši posao protiv CAFFE BAR AMADEUSA (40:26).

U utakmici za treće mjesto OLUPINE ostvaruju pobjedu nad CAFFE BAR AMADEUSOM (31:17), dok je finalna utakmica bila “točka na i“ cijelog turnira.

MRK TRSAT i VESELI KANISTERI odigrali su fantastičnu utakmicu prepunu lijepih poteza i neizvjesnosti koja je nakon posljednje zvižduka završila rezultatom 33:33 i otišla u rulet sedmeraca u kojem su precizniji bili igrači MRK TRSAT i osvojili zlato (35:34).

 

U mlađim uzrastima smo također mogli vidjeti napete utakmice u kojima je najuspješnija bila ekipa PACINA MAFIJA koja je u finalu pobijedila ekipu ALA BRALE rezultatom 26:123, dok su u utakmici za 3. mjesto JURINI TERMINATORI pobijedili SNJEGULJICU I 7 PATULJAKA (16:22).

 

Rukometni klub „Gospić“ se zahvaljuje svima koji su na bilo koji način sudjelovali u organizaciji i omogućili da turnir bude na nivou na kojem je bio. Velika hvala svim ekipama i igračima sudionicima turnira.

Nadamo se da se dogodine vidimo u još većem broju.

 

NAGRAĐENI

MLAĐI UZRASTI – 2005.

  1. mjesto: PACINA MAFIJA
  2. mjesto: ALA BRALE
  3. mjesto: JURINI TERMINATORI

Najbolja ekipa:

  • VERONIKA DEŽELIN (ALA BRALE) – najbolji igrač
  • ALEN MAROJEVIĆ (PACINA MAFIJA) – najbolji golman
  • IVAN JERGOVIĆ (PACINA MAFIJA)
  • DORA RAJKOVIĆ (ALA BRALE)
  • MATIJA BUKOVAC (JURINI TERMINATORI)

Natjecanje u sedmercima: JOSIPA TONI MILINKOVIĆ/PETAR MILKOVIĆ

 

SENIORI

  1. mjesto: MRK TRSAT
  2. mjesto: VESELI KANISTERI
  3. mjesto: OLUPINE

Najbolja ekipa:

  • SANDRO SAMARDŽIĆ (MRK TRSAT) – najbolji igrač
  • MARTIN KOLAČEVIĆ (VESELI KANISTERI) – najbolji golman
  • RAUL VALKOVIĆ (MRK TRSAT)
  • IVAN JELIĆ (VESELI KANISTERI)
  • VANJA ANTIĆ (OLUPINE)

Natjecanje u sedmercima: ANTONIO ALIĆ/MATE PAVELIĆ

 

 

PETAK, 3.1.2020.

13:00 – mlađi – grupa A – JURINI TERMINATORI – VATRENI GOSPIĆ 19:12

13:20 – mlađi – grupa B – RK GOSPIĆ 2 – SNJEGULJICA I 7 PATULJAKA 5:19

13:40 – mlađi – grupa A – RK GOSPIĆ 1 – PACINA MAFIJA 3:15

14:00 – mlađi – grupa B – ALA BRALE – PAHULJICE 18:2

14:20 – mlađi – grupa A – VATRENI GOSPIĆ – PACINA MAFIJA 13:19

14:40 – mlađi – grupa B – SNJEGULJICA I 7 PATULJAKA – PAHULJICE 15:10

15,00 – mlađi – grupa A – JURINI TERMINATORI – RK GOSPIĆ 1 12:7

15,20 – mlađi – grupa B – RK GOSPIĆ 2 – ALA BRALE 10:16

15,40 – mlađi – grupa A – RK GOSPIĆ 1 – VATRENI GOSPIĆ 5:15

16,00 – mlađi – grupa B – ALA BRALE – SNJEGULICA I 7 PATULJAKA 13:4

16,20 – mlađi – grupa A – PACINA MAFIJA – JURINI TERMINATORI 14:11

16,40 – mlađi – grupa B – PAHULJICE – RK GOSPIĆ 2 7:9

 

SUBOTA, 4.1.2020.

12:00 – seniori – grupa A – MRK TRSAT – U LOŠOJ FORMI SAM 21:7

12:30 – seniori – grupa B – VESELI KANISTERI – RK GOSPIĆ 20:15

13:00 – seniori – grupa A – X-ICE – OMG TEAM 17:24

13:30 – seniori – grupa B – CAFFE BAR AMADEUS – SVETE KRAVE 22:19

14:00 – seniori – grupa A – U LOŠOJ FORMI SAM – X-ICE 22:12

14:30 – seniori – grupa B – DOBAR DAN – CAFFE BAR AMADEUS 13:18

15:00 – seniori – grupa A – OLUPINE – OMG TEAM 17:16

15:30 – seniori – grupa B – RK GOSPIĆ – DOBAR DAN  11:11

16:00 – seniori – grupa A – OLUPINE – X-ICE 17:11

16:30 – seniori – grupa B – VESELI KANISTERI – SVETE KRAVE 25:15

17:00 – seniori – grupa A –  OMG TEAM – MRK TRSAT 22:29

17:30 – seniori – grupa B – SVETE KRAVE – DOBAR DAN 15:13

18:00 – seniori – grupa A –  OLUPINE – MRK TRSAT 16:18

18:30 – seniori – grupa B –  CAFFE BAR AMADEUS – VESELI KANISTERI 16:27

19:00 – seniori – grupa A –  MRK TRSAT – X-ICE 27:16

19:30 – seniori – grupa B –  RK GOSPIĆ – CAFFE BAR AMADEUS 20:23

20:00 – seniori – grupa A –  OMG TEAM – U LOŠOJ FORMI SAM 20:19

20:30 – seniori – grupa B –  SVETE KRAVE – RK GOSPIĆ 16:21

21:00 – seniori – grupa A –  U LOŠOJ FORMI SAM – OLUPINE 15:22

21:30 – seniori – grupa B –  DOBAR DAN – VESELI KANISTERI 10:15

 

NEDJELJA, 5.1.2020.

10,00 – mlađi – I polufinale – PACINA MAFIJA – SNJEGULJICA I 7 PATULJAKA 18:12

10,30 – mlađi – II polufinale – JURINI TERMINATORI – ALA BRALE 17:23

11,00 – seniori – I polufinale – MRK TRSAT – CAFFE BAR AMADEUS 40:26

11,45 – seniori – II polufinale – OLUPINE – VESELI KANISTERI 26:27

12,30 – natjecanje u sedmercima za sve sudionike

13,00 – mlađi – za 3. mjesto – SNJEGULJICA I 7 PATULJAKA – JURINI TERMINATORI 16:22

13,30 – seniori – za 3. mjesto – CAFFE BAR AMADEUS – OLUPINE 27:31

14,15 – mlađi – finale – PACINA MAFIJA – ALA BRALE 26:23

14,45– seniori – finale – MRK TRSAT – VESELI KANISTERI 34:35p (33:33)

15,30 – dodjela nagrada